Videovrátniky (zvončeky)

Videovrátniky sú dorozumievacie zariadenia určené pre hlasovú komunikáciu spojenú s prenosom obrazu návštevy pri bráne/dverách s rezidentom. Pri bráne/dverách je umiestnená dverná jednotka (zvonček) a na strane rezidenta je umiestnený monitor. Dverná jednotka je vybavená kamerou, mikrofónom, reproduktorom, prípadne čítačkou prístupových kariet alebo otlačkov prstov. Pri zatlačení tlačítka príslušného rezidenta na dvernej jednotke sa aktivuje rezidentov monitor alebo viacero monitorov vyzváňaním a zobrazí sa automaticky obraz z kamery dvernej jednotky. Dotykom na ikonu komunikácie na monitore rezidenta sa spustí obojsmerná hlasová komunikácia. Pokiaľ chce rezident vpustiť návštevu do objeku, kliknutím na ikonu zámku sa aktivuje na určený nastaviteľný čas elektromagnetický zámok a návšteva môže vstúpiť. Čítačka kariet slúži pre jednoduchý vstup rezidentov priložením karty k dvernej jednotke a odomknutiu brány/dverí bez použitia kľúča.

Komunikácia cez smartfón cez Internet

Videovrátniky - komunikácia cez smartfónS videovrátnikmi HikVision môžete komunikovať s návštevou aj cez smartfón cez Internet. Pri zatlačení tlačítka vyzváňania na dvernej jednotke Vám na smatfón príde notifikačná správa, na ktorú keď kliknete, môžete začať videohovor s návštevou a otvoriť bránu alebo bráničku. Využitie tejto funkcie je výhodné aj v situácii, keď ste napríklad na záhrade a nepočujete vyzváňanie monitora.

Jednoduchá inštalácia

Videoátniky - jednoduchá inštaláciaDverná jednotka (zvonček) alebo monitor sa priipája ku switchu alebo routeru cez jediný UTP/FTP dátový kábel. Na zapojenie možno použiť aj jestvujúcu LAN firemnú alebo domácu sieť, čo je výrazná úspora káblových trás hlavne pri rozsiahlejších objektoch. Navyše niektoré typy monitorov je možné pripojiť cez jestvujúcu WIFI sieť. Jednoduchšie to už nejde!                                                             

Bezkonkurenčná kvalita obrazu aj zvuku

Videovrátniky - bezkonkurenčná kvalitaDverné jednotky majú integrované IP kamery s vysokým rozlíšením obrazu až 2MPx a širokým uhlom záberu až do 180°. Výhodou sú vysoko citlivé mikrofóny s filráciou šumu. Monitory majú takisto vysoké rozlíšenie obrazu až 1024x600 pixelov a vyrábajú sa s dotýkovými TFT obrazovkami. Hlasitosť vyzváňania na monitore a dvernej jednotke ako aj hlasitosť komunikácie je možné užívateľsky nastavovať. Všetky tieto vlastniosti robia viideovrátniky HikVision top produktom v tejto oblasti. 

Moderný dizajn

Videovrátniky - moderný dizajnVideovrátniky HikVision majú naozaj moderný dizajn, monitory majú LCD dotykové dispeje s vysokým rozlíšením až 1024 × 600 pixelov, dverné jednotky sú hliníkové s povrchovou úpravou a majú krytie až IP65, čo znamená, že ani po dlhšom čase nekorodujú a nezatekajú ako to je časté pri iných systémoch. Dizajn videovrátnikov určite prispieva k celkovému dojmu z objektu, kde je inštalovaný.                                                                 

Integrovaný prístupový systém

Videovrátniky - integrovaná čítačka karietVybrané typy dverných jednotiek HikVision majú integrovanú čítačku prístupových médií vo forme kariet alebo čipov. Uľahčuje to otváranie dverí bez použitia kľúča, pre otvorenie dverí je možné použiť aj mobilnú aplikáciu pre smartfóny. Oprávnenia prístupov pre jednotlivých užívateľov a konfigurujú cez softvér v počítači, je možná  ich editácia (zmazanie alebo predanie karty) a je možné aj vykonávať záznam prístupu jednotlivých užívateľov do objektu.  Prístupový systém viideovrátnika je ideálnym riešením vstupov zamestancov do budov firmy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Live obraz z našej prezentačnej dvernej jednotky:

Pre zväčšenie obrazu na celú obrazovku kliknite na ikonu zväčšenia v obraze kamery!

IP videovrátniky HikVision sú modulárne, technicky vyspelé a cenovo veľmi prijateľné, umožnujú riešiť inštalácie od malých objektov (rodinný dom) až rozsiahle inštalácie veľkých bytových komplexov alebo administratívnych budov. Využtie interkomu (volanie medzi 2 rezidentmi v rámci objektu) je samozrejmosťou.

 

Galéria dverných jednotiek HikVision:

Galéria monitorov HikVision:

Pokiaľ chcete vedieť viac technických informácií o videovrátnikoch HikVision, kliknite na tlačítko nižšie, budete presmerovaný na naše technické webové stránky! 

Chcem vedieť viac technických informácií o videovrátnikoch HikVision

 

Cenové ponuky vyhotovujeme buď priamo na základe osobnej obhliadky miesta inštalácie, prípadne poskytujeme zákazníkom predbežné cenové ponuky pri návšteve v naších priestoroch. Termín Vašej návštevy je potrebné si vopred telefonicky dohodnúť.

  

Inštalácie videovrátnikov realizujeme v maximálnom rádiuse do 50 km od Žiliny, v špecifických prípadoch vo väčšej vzdialenosti.

Prihlásenie